Korkuluk

Galvaniz korkuluk uygulamaları her zaman talep gören uygulamalardır. Galvanizli kaplamalar, mükemmel korozyon direnci sağladıkları ve boya veya toz kaplama gibi diğer kaplama türlerine kıyasla nispeten ucuz oldukları için yaygın olarak kullanılmaktadır. Galvanizli kaplamaların en büyük dezavantajı, çizilmeleri veya çarpma sonucu hasar görmeleri durumunda zamanla yontulabilmeleri ve altında neme maruz bırakılırsa hızla paslanabilecek çıplak korumasız metal bırakmalarıdır. Galvaniz kaplamalar hemen her zaman farklı kullanım özelliklerine uygun bir şekilde tasarlanmaktadır.

Galvaniz kaplamalarda sıklıkla kullanılan paslanmaz çelik gibi alaşımlar, oda sıcaklığında hava veya su buharına maruz kaldıklarında kolayca paslanamadıkları için demir veya çelik yerine çinko ile kaplanabilir. Günümüzde pek çok farklı galvanizleme işlemi vardır. Ancak en yaygın türü, kaplanacak ürünün 377-500°C arasındaki sıcaklıklarda erimiş çinko banyosuna yerleştirildiği sıcak daldırma galvanizlemedir. Erimiş çinko, altındaki ana metalin yüzeyi ile bir alaşım oluşturarak paslanmaya karşı koruyan son derece güçlü bir bağ oluşturur.

Galvaniz Korkuluk Firmaları

Galvaniz kaplama, çeliğe uygulanan bir korozyon koruma şeklidir. İnşaat, otomotiv ve havacılık sektörlerinde kullanılabilir. Tam da bu noktada galvaniz korkuluk firmaları sayesinde korkuluk sistemlerinde bu tarz uygulamaların hızlı bir şekilde devreye girmesi mümkün hale gelir. Galvanizli çelik, dayanıklılığı ve korozyona karşı direnci nedeniyle popülerdir. İşlem, pas koruması için çeliğin çinko ile kaplanmasını içerir. Dolayısıyla bu tarz uygulamalar yaşam alanlarına olumlu bir katkı sunmak konusunda üst düzeyde bir etkiyi ortaya koyar.

Galvanizleme işlemi erimiş çinko-karbon alaşımlı kaplama çeliği kaplamayı içermektedir. Metali erimiş çinkoya daldırırken yaklaşık 200 santigrat dereceye kadar ısıtmak bu işlemin en kritik aşamasıdır. Bu işlem, çelik yüzeyinde paslanmayı önleyen ve ömrünü önemli ölçüde uzatan koruyucu bir tabaka oluşturur. Galvanizli kaplamalar, galvanizli sac ve galvanizli örgüyle galvanizli çıta panellerle de sıklıkla kullanılmaktadır. Galvaniz korkuluk firmalarının bu tarz işlemlerin sorunsuz bir şekilde yapılmasında kritik bir önemi vardır.

Galvaniz Korkuluk Sistemleri

Özellikle son zamanlarda galvaniz korkuluk sistemlerine olan ilgi günden güne artış göstermektedir. Galvaniz kaplama, korozyonu önleyen metal bir kaplamadır. Çelik ve alüminyum dahil olmak üzere birçok metal türünde kullanılabilir. Galvaniz kaplama, metalin yüzeyine uygulanan ince bir çinko tabakasıdır. Çinko, havadaki oksijenle reaksiyona girerek metalin yüzeyinde koruyucu bir tabaka oluşturduğundan uzun süredir korozyon önleyici bir madde olarak kullanılmaktadır. Bu katman, oksijenin metalle reaksiyona girmesini önleyerek metalin paslanma kabiliyetini azaltır.

Galvanizli kaplamanın kullanımı, ekipmanın zorlu ortamlara ve yüksek basınca dayanması gereken petrol ve gaz üretimi gibi endüstrilerde özellikle yaygındır. Galvaniz kaplamanın başlıca özellikleri söz konusu olduğu zaman korozyona ve aşınma ve yıpranmaya karşı koruma sağlayan bir uygulamadan söz edebiliriz. Zamanla pul pul dökülmeyecek pürüzsüz bir yüzey oluşturmak konusunda galvaniz kaplamaların üst düzeyde bir etkiye sahip olduğunu rahatlıkla ifade edebiliriz. Tam da bu noktada galvaniz korkulukların yaşam alanlarına üst düzeyde bir katkı sunduğunu ifade edebiliriz.

Galvaniz Korkuluk Uygulaması Fiyatları

Galvaniz kaplama, ana metalin korozyona uğramasını önleyen koruyucu bir metal kaplamadır. Daha çok çelik için kullanılır. Ancak alüminyum ve paslanmaz çelik gibi diğer malzemelere de uygulanabilir. Galvaniz kaplama, bir metal veya alaşımın yüzeyine elektro kaplama işlemi ile bir çinko tabakası uygulanarak yapılır. Bu, alttaki metali korozyondan korur. Galvaniz korkuluk uygulaması fiyatları konusunda detaylı bir araştırma yapmak; beraberinde önemli kazanımlara sahip olmanızı mümkün kılar! Bu aşamada kapsamlı bir araştırma yaparken mutlaka kalite ve fiyat dengesine dikkat etmek gerekir.