Galvaniz Poligon Aydınlatma Direkleri

Galvaniz poligon aydınlatma direkleri her zaman talep gören ürünlerdir. Bu tarz ürünler geniş kapsamlı bir kullanım alanına sahiptir. Özelikle poligon aydınlatma direkleri galvaniz kaplama özellikleri sayesinde uzun ömürlü bir kullanım özelliğine sahiptir. Burada galvanizlemenin ana avantajı, korozyona karşı uzun süreli koruma sağlarken aynı zamanda ürünlerinin çekici bir kaplama veya dekoratif görünümle korunmasını isteyen müşteriler veya son kullanıcılar için çekici bir kaplama sağlamasıdır.

Galvanizli poligon aydınlatma direkleri sokak aydınlatması, bahçe aydınlatması ve diğer mekanlarda kullanılmaktadır. Tek direk veya çift direk olarak kullanılabilir. Poligonun boyutu 2m ile 7m arasında değişmektedir. Burada talebe göre şekillenen bir uygulamadan rahatlıkla söz edebiliriz. Galvanizli poligon aydınlatma direkleri bir çok avantaja sahiptir. Mesela; enerji tasarrufu sağlayan ve para tasarrufu sağlayan LED ışıkları kurmak için kullanılabilir.

Galvaniz Poligon Aydınlatma Direkleri Nasıldır?

Galvanizli poligon aydınlatma direkleri farklı amaçlar için kullanılmaktadır. Direklerin en yaygın kullanım alanı elektriğin olmadığı alanlarda aydınlatma sağlamaktır. Aynı zamanda geceleri çalışan insanlara da ışık sağlar. Direkler, alanın çok iyi ve net bir görüntüsünü verir, bu da insanların nesneleri uzaktan tanımlamasını kolaylaştırır. Bu tarz direkler özellikle etkili bir düzeyde galvanizle kaplandıkları için her zaman uzun ömürlü bir kullanım özelliğine de sahiptirler!

Aydınlatma direkleri için galvanizleme, paslanmayı önlemek için çelik veya demire koruyucu bir çinko kaplama uygulama işlemidir. En yaygın yöntem, parçaların erimiş çinko banyosuna daldırıldığı sıcak daldırma galvanizlemedir. galvaniz poligon aydınlatma direkleri günümüz itibariyle üst düzeyde bir performans ortaya koyabilecek bir kabiliyete sahiptirler. Bu da son zamanlarda bu ürünlere olan talebi arttırmaktadır.

Galvaniz Poligon Aydınlatma Direklerinin Avantajları

Galvanizli poligon aydınlatma direklerinin avantajları söz konusu olduğu zaman karşımıza birden fazla seçenek çıkar. Bu ürünler; sert hava koşullarına dayanabilirler ve kolay çürümezler. Bu, onları piyasada bulunan diğer direk türlerinden daha dayanıklı hale getirir. Günümüzde mevcut olan diğer direk türlerine göre çok daha ucuzdurlar. Bu, bu tür ürünlere ihtiyaç duyan ancak başka türlü karşılayamayan küçük işletmeler de dahil olmak üzere herkes için onları uygun fiyatlı hale getirir.

Galvanizli poligon aydınlatma direkleri uzun bir yaşam döngüsüne sahiptir, bu da gelecekte paslanmayacağı anlamına gelir. Herhangi bir zamanda veya yerde düşmesi konusunda endişelenmenize gerek yoktur. Bu da tam olarak istediğiniz özelliklere sahip bir şekilde aydınlatma direklerinden faydalanmanızı mümkün kılar. Burada poligon aydınlatma direklerinin işlevsellikleriyle de ön plana çıktıklarını rahatlıkla ifade edebiliriz.

Galvaniz Poligon Aydınlatma Direklerinin Kullanım Alanı

Alanı aydınlatmak için galvanizli poligon aydınlatma direkleri kullanılmaktadır. Çok çeşitli boyut ve şekillerde gelirler. Korozyona ve paslanmaya karşı dayanıklı olduğu için bu direklerin imalatında galvanizli çelik kullanılmaktadır. Bu, hava koşullarından veya nemden kolayca zarar görebilen PVC borular gibi diğer malzemelere göre daha uzun ömürlü olmalarını sağlar.

Galvanizli çokgen aydınlatma direkleri, kendilerine özgü şeklini veren farklı kenar sayılarına sahiptir. Kenarlar, üreticinin tercihlerine ve tasarımlarına bağlı olarak 3 kenarlıdan 6 kenarlıya kadar herhangi bir yerde ve daha fazla olabilir. Bu tür direkler, görüşün düşük olduğu gece saatlerinde kolay tanınmak için sarı, kırmızı veya siyah gibi farklı renklerde de mevcuttur.

Bu tip direklerin diğer aydınlatma direklerine göre birçok avantajı vardır. Gerektiğinde bakımını ve onarımını kolaylaştıran basit bir tasarıma sahiptirler. Fırtınalar veya şiddetli rüzgarlar sırasında plastik borular gibi diğer malzemeler gibi kolayca devrilmeden şiddetli rüzgarlara dayanacak kadar güçlüdürler. Korozyona karşı dayanıklıdırlar. Bu nedenle bozulmadan kalacakları için yağmur veya kar yağışı gibi hava koşullarından kaynaklanan hasar endişesi olmadan dış mekanlarda kullanılabilirler.