Galvaniz Konik Aydınlatma Direkleri

Galvaniz konik aydınlatma direkleri yeni nesil tasarım özellikleriyle dikkatleri üzerine çekiyor. Günümüzde dış mekan aydınlatmasında galvaniz poligon aydınlatma direkleri kullanılmaktadır. Bu ürünün asıl kullanım amacı geceleri aydınlatma sağlamaktır. Bu tasarımlar güvenlik amacıyla da kullanılırlar. Galvaniz konik aydınlatma direklerinin üst düzeyde bir performansı ortaya koyabilmesi beraberinde önemli kazanımları da getirmektedir.

Bir aydınlatma direği, sokak lambaları, trafik lambaları ve tabelalar için destek olarak kullanılan uzun bir yapıdır. Işık direkleri bağımsız veya bir duvara veya binaya bağlı olabilir. Ayrıca elektrik direkleri, sokak lambaları veya lamba standartları olarak da adlandırılırlar. Işık direkleri çelik, beton ve ahşap gibi farklı malzemelerden yapılabilir. Galvaniz konik aydınlatma direklerinin son zamanlarda çok daha kaliteli bir şekilde üretildiklerini rahatlıkla ifade edebiliriz.

Galvaniz Konik Aydınlatma Direkleri Kullanım Alanları

Galvanizli konik aydınlatma direği uzun süreden, tuzlu havaya maruz kalma nedeniyle korozyona eğilimli geleneksel alüminyum direklere bir alternatif olarak kullanılıyor. Galvanizli kaplama, çeliği korozyon ve diğer hasarlardan korumanın popüler bir yöntemidir. Çeliğin yüzeyine pas oluşumunu önleyen bir çinko kaplama uygulanmasını içerir. Çinko, dünyada kayalarda ve toprakta bulunabilen doğal olarak oluşan bir maddedir. Ayrıca yüzyıllardır birçok boya ve kaplamada bir bileşen olarak kullanılmıştır.

Korozyona karşı koruma sağlamak için herhangi bir metal yüzeye galvaniz kaplama uygulanabilir, ancak en yaygın olarak çelik kirişler, plakalar ve çubuklar gibi çelik yüzeylerde kullanılır. Bunun nedeni, inşaat projeleri sırasında kolay kullanım için malzemeyi yeterince hafif tutarken paslanmaya karşı güçlü koruma sağlamasıdır. Özellikle galvaniz konik aydınlatma direkleri tam da bu noktada mükemmel bir kullanım özelliğine sahip olmasıyla dikkatleri üzerine çeker.

Galvaniz Konik Aydınlatma Direklerinin Özellikleri

Özellikle bakımından Galvaniz konik aydınlatma direkleri geniş kapsamlı kullanım özelliğine sahip olmasıyla dikkatleri üzerine çekiyor. Esasında bu durumun oluşmasında galvaniz kaplamalar kritik bir etkiye sahiptir. Galvanizleme, metalin yüksek sıcaklıklarda erimiş çinkoya daldırılmasıyla veya fırındaki son daldırma işleminden sonra hala sıcakken erimiş çinkonun metal yüzeyine püskürtülmesiyle yapılır. Böylece konik aydınlatma direkleri çok daha uzun ömürlü bir kullanım özelliğine sahip olur.

Galvanizli konik aydınlatma direkleri bir sokak lambası türüdür. Tepesine bir aydınlatma armatürü takılı bir direktir. Genellikle akkor lambalar olan ampulleri tutan iki veya daha fazla lamba soketine sahiptir. Direk ayrıca, güç kaynağına bağlanmak ve ışıklara elektrik getirmek için prizlerden gelen tellerin içinden geçtiği bir elektrik borusu içerir. Bu tür direkler son zamanlarda yoğun bir düzeyde ilgi görmektedir.

Galvaniz Konik Aydınlatma Direkleri Fiyatları Ne Kadar?

Galvaniz konik aydınlatma direkleri, otoparklarda, yürüyüş yollarında, gömme dolaplarda ve daha birçok iç veya dış mekanda dış aydınlatma için kullanılır. Dış mekanda kullanım için, dramatik etki için her bir direğe farklı yüksekliklerde birden fazla armatür monte edilerek teraslarda veya teraslarda vurgu aydınlatması olarak kullanılabilir. Bu tür direklerin fiyatları gündeme geldiği zaman ürünün kullanım özelliğine bağlı olarak karşımıza birden fazla fiyat seçenekleri çıkmaktadır.

Galvanizli konik aydınlatma direkleri sokak ve bahçe aydınlatmasında kullanılmaktadır. Bu aydınlatma direği güçlü, dayanıklı ve uzun ömürlüdür. Galvaniz kaplama, direğin hafif ve kolay olmasının yanı sıra paslanmamasını veya aşınmamasını sağlar. Dolayısıyla günümüz koşullarında galvaniz aydınlatma direklerinin son derece üst düzeyde bir kullanım özelliğine sahip bir şekilde tasarlandıklarını rahatlıkla ifade edebiliriz. Tam da bu noktada aydınlatma direklerinin fiyatlarına dair mutlaka kapsamlın bir fiyat araştırması yapıyor olmanızı da her zaman öneriyoruz.